Opinie

Współpracowaliśmy przy poprawie działań w hotelu w zakresie optymalizacja kosztów i zarządzania zespołem. Dzięki Jego doświadczeniu, determinacji i perfekcyjnym przygotowaniu udało mi się w zaledwie 2 dni zmienić sposób myślenia. Nie znam lepszej osoby do współpracy w zakresie motywacji do działania. Dzięki niemu poprawiliśmy zarządzanie o 360 stopni, co przełożyło się na poprawę sytuacji finansowej i personalnej.
Maciek jest liderem najwyższej klasy. Od początku naszej znajomości to co zrobiło na mnie szczególne wrażenie to fakt, że potrafi słuchać. To dotyczyło również jego współpracowników. Podczas naszych spotkań z kierownikami Maciek zawsze był nastawiony na poszukiwanie wraz nimi rozwiązań. Doceniał, uczył samodzielności i zarazem wspierał ich w realizacji. To co zauważyłem Maciej lubi działać. Wprowadza poznane rozwiązania od razu. Dzięki temu hotel, którym zarządza odnosi szybkie efekty. Cytując mądrą osobę "w każdej branży pracują pasjonaci, rzemieślnicy i partacze" zdecydowanie Maciek jest PASJONATEM w 100%. Współpraca z nim to ciągły rozwój.
Rafał Pasenik
Trener biznesowy
Maciek nieustannie zaskakuje i inspiruje. Jest bardzo otwarty, potrafi słuchać, mobilizuje zespół i skupia się na szukaniu rozwiązań. Pełny profesjonalizm, zaangażowanie i fun z wykonywanej pracy.
Maciek był Doradcą Zarządu w Blue Cactus i wspierał mnie w procesach zmiany strategii komunikacji oraz funkcjonowania działu sprzedaży. Merytorycznie bardzo wysoki poziom. Dzięki jego pomysłom udało się osiągnąć cele biznesowe.
Cieszę się, że w ramach zajęć na Akademii Leona Koźmińskiego mogłem poznać Maćka. Z ogromną pasją i zaangażowaniem dzieli się swoim podejściem do budowania kultury organizacyjnej w firmie oraz tworzenia zespołu w oparciu o wartości. Maciek podkreśla i udowadnia swoją postawą, że analiza finansowa w branży hotelarskiej jest bardzo ważna, ale hotele tworzą ludzie i oni są najważniejsi. Jeżeli takie osoby będą kształcić przyszłych menadżerów, to o przyszłość hotelarstwa jestem spokojny.
Piotr Kuczyński
Front Office Manager w Metropol Hotel
Maciej Straus to świetny człowiek i profesjonalista w każdym calu. Mam okazję pracować z nim na dwóch polach, z czego jestem ogromnie zadowolona - jako radca prawny oraz jako Prezes Fundacji Między Niebem a Ziemią. W sferze zawodowej i we współpracy na polu prawnik - manager Maciej wykazuje się ogromnym doświadczeniem w prowadzeniu biznesu hotelarskiego i w zarządzaniu ludźmi. Jest wysokiej klasy fachowcem. Wiem jednak doskonale, że profesjonalnych managerów jest wielu a tylko niektórych cechuje coś więcej niż nastawienie na wynik finansowy. Mam okazję poznawać wielu biznesmenów, zarządzających czy ludzi piastujących wysokie stanowiska - zarówno w swojej pracy zawodowej jak i pracy społecznej i muszę przyznać, że jest ograniczona grupa osób, których wyróżnia pewien poza biznesowy i poza finansowy aspekt. Którzy traktują biznes nie tylko jako sposób zarabiania pieniędzy, ale potrafią wykorzystać go do pomagania innym.
Maciek Straus to nie jest zwyczajny wykładowca. To pasjonat hotelarstwa mający ogromną wiedzę i niespotykany dotąd przeze mnie punkt widzenia na branżę - połączenie szczerej pasji ze zdroworozsądkowym, analitycznym podejściem do biznesu. Warto wspomnieć o nieszablonowym podejściu do ludzi i tym, jak wspaniałym jest mówcą z fantastycznym i wyważonym poczuciem humoru. Nie znam osoby, która do wykładu czy panelu dyskusyjnego z Maćkiem w roli głównej podeszłoby obojętnie.
Miałam przyjemność uczestniczyć w VI edycji Kongresu Rentowny Hotel, w trakcie której Pan Maciej moderował debaty z udziałem praktyków i ekspertów. Trafne odniesienia do własnych doświadczeń biznesowych, pytania "poza protokołem" i gotowość do zadawania panelistom niewygodnych pytań sprawiły, że nie były to miałkie dyskusje i branżowe poklepywanie się po plecach. Oby więcej takich debat w branży i więcej takich moderatorów.