Opinie

Miałem przyjemność współpracować z Panem Maciejem przy okazji wdrożenia systemu Thulium w jednym z jego projektów i powiem krótko — pełen profesjonalizm. Od początku współpracy Pan Maciej był wymagającym i świadomym klientem. Pan Maciej miał jasny cel i był zdeterminowany go osiągnąć. Cieszę się, że poznałem na swojej drodze zawodowej tak pewną siebie i energiczną osobę. Współpraca z takim specjalistą to sama przyjemność.
Szymon Tylmanowski
Customer Support Team Lead w Thulium
Doskonale połączenie praktyka który potrafi dzielić się doświadczeniami okraszonymi i podpartymi bazą teoretyczną - tak można w skrócie opisać Macieja. Maciej był naszym wykładowcą na podyplomowych studiach „Zarzadzanie hotelami” w Akademii Leona Koźmińskiego, z którym zgłębialiśmy wspólnie „Organizację pracy w hotelu czyli sztukę motywowania i kierowania zespołem”. Oprócz porządnej dyskusji i wspaniałej wymiany doświadczeń hotelowych, wykraczających często poza ramy zadanego tematu, dostaliśmy od Macieja porządną dawkę narzędzi pomocnych w codziennej pracy hotelarza. Trochę teorii, ogrom praktyki i przyjemna atmosfera w tym trudnym myślę szczególnie dla wykładowcy-okresie nauki zdalnej.
Współpraca z Maćkiem była trudna bo to wymagający zawodnik. Jego umiejętności komunikacyjne oraz zarządzania firmą nie raz pokazały jak skuteczny jest w działaniu. Nie ukrywam, że za tym wszystkim zawsze szły wysokie wymagania, które nam stawiał. Lubi bardzo cyfry, wskaźniki i analizy, którymi się dzieli aby pokazać jak ważna jest rentowność prowadzonego biznesu. Nie raz miałam dosyć jego dokładności i realizacji jego kolejnych pomysłów biznesowych dla naszego hotelu. Jednak z czasem przyznaje, że ma pionierskie i w dużej mierze trudne do realizacji pomysły ale korzystaliśmy na tym wszyscy. Hotelarstwo w jego wydaniu to kreatywność, skupienie się na zadowoleniu Gości ale też chęć zbudowania autentycznej i dobre atmosfery w pracy.
Maciek is one of the most charismatic hotel business speakers. His compilation of experience in people leadership, business management and sense of humor make Maciek one of the best in Poland conference speakers I have had the privilege to watch. Very professional, very intuitive, adapting to every situation live. Able to answer questions, comments and still keep the merit at the top level. A great performer and a colleague.
Maciek to niezwykle charyzmatyczny człowiek, bardzo dobry manager. Ma nietypowy, jak na dzisiejsze czasy i branżę hotelarską, model zarządzania hotelem, nastawiony przede wszystkim na personel. Manager, który realizuje postawione cele, zawsze zwracając uwagę na ludzi. Bo doskonale zdaje sobie sprawę z tego, że tylko dzięki ich pracy osiągnie zakładane wyniki. Doświadczony praktyk i praktyczny teoretyk. Digital marketing nie ma dla niego tajemnic. Błyskotliwy umysł, humor i kultura, sprawiają, że to niezwykła przyjemność pracować z Maćkiem. Cieszę się, że miałam tę możliwość. Szczerze polecam.
Maćka poznałam gdy zasiadał w tzw loży ekspertów podczas konferencji, na której miałam przyjemność wystąpić jako prelegent. Podczas oceny mojego wystąpienia wykazał się merytorycznym podejściem, dociekał tematów ważnych. Miałam przyjemność również wysłuchać jego prelekcji podczas innej branżowej konferencji. Mówił ciekawie, inspirująco z pasją, zaangażowaniem i humorem. Jest osobą, która angażuje się bardzo w rozwój branży hotelarskiej, jej edukację. Rozbudza pasję hotelarstwa wśród młodych ludzi. Jest osobą pełną energii, uśmiechu i dobrej energii. Ma też bardzo duże doświadczenie w kwestiach zarządczych. Serdecznie polecam współpracę z Maćkiem.
Anna Nowakowska
CEO MICE & VENUE CONSULTING
Moja historia z Maciejem związana jest z organizowaną przeze mnie największą konferencję dla hotelarzy w Polsce, czyli Hotel Marketing Conference. Podczas przygotowań do tworzenia agendy wydarzenia słyszałem wiele pozytywnych słów o Macieju i jego talentowi wystąpień publicznych. Zdecydowałem się zaproponować wystąpienie Maciejowi podczas 2018 i decyzja ta okazała się strzałem w dziesiątkę. Przed tysięczną publicznością na Sali Ziemi Międzynarodowych Targów Poznańskich Maciej czuł się jak ryba w wodzie. Omawiany przez niego temat "Wartości dodanej w hotelach" był przedstawiony w bardzo interesujący sposób, a co najważniejsze w angażujący i rozbawiający publiczność. Moim zdaniem nie ma nic lepszego dla przekazywania wiedzy podczas dużych konferencji jak dawka dobrego humoru. Uważam, że jest to świetny mówca, który potrafi inspirować publiczność. Mogę śmiało stwierdzić, że moje wrażenia nie były odosobnione. W ankietach do uczestników prezentacja Macieja była wielokrotnie wymieniana jako jedna z lepszych.
Wizjoner twardo stąpający po ziemi. Gdybym miała dołożyć jeszcze jedno, powiedziałabym: HOTELARZ PRAKTYK, który najpierw robi, a potem mówi. Człowiek renesansu, pełen pasji, z dużym dystansem do siebie. Uwielbia dzielić się swoimi doświadczeniami. Hotelarstwo w jego wydaniu jest perfekcyjne, nietuzinkowe. Dlatego z przyjemnością prowadzę razem z Maciejem szkolenia. Nadaje hotelarstwu nowy wymiar. Uczę się od niego każdego dnia. Polecam współpracę z Maciejem Strausem osobom, które nie boją się eksperymentować, są przede wszystkim zdeterminowane, chcą tworzyć prawdziwą firmę: budować zespół zaangażowany w swoją pracę, stawiać na nietypowe, ale skuteczne rozwiązania.
Współpracowaliśmy przy poprawie działań w hotelu w zakresie optymalizacja kosztów i zarządzania zespołem. Dzięki Jego doświadczeniu, determinacji i perfekcyjnym przygotowaniu udało mi się w zaledwie 2 dni zmienić sposób myślenia. Nie znam lepszej osoby do współpracy w zakresie motywacji do działania. Dzięki niemu poprawiliśmy zarządzanie o 360 stopni, co przełożyło się na poprawę sytuacji finansowej i personalnej.
Maciek jest liderem najwyższej klasy. Od początku naszej znajomości to co zrobiło na mnie szczególne wrażenie to fakt, że potrafi słuchać. To dotyczyło również jego współpracowników. Podczas naszych spotkań z kierownikami Maciek zawsze był nastawiony na poszukiwanie wraz nimi rozwiązań. Doceniał, uczył samodzielności i zarazem wspierał ich w realizacji. To co zauważyłem Maciej lubi działać. Wprowadza poznane rozwiązania od razu. Dzięki temu hotel, którym zarządza odnosi szybkie efekty. Cytując mądrą osobę "w każdej branży pracują pasjonaci, rzemieślnicy i partacze" zdecydowanie Maciek jest PASJONATEM w 100%. Współpraca z nim to ciągły rozwój.
Rafał Pasenik
Trener biznesowy
Maciek nieustannie zaskakuje i inspiruje. Możliwość pracy z osobą, która kieruje się pasją, zna branżę, posiada doświadczenie, a przy tym wszystkim ma świetny kontakt z ludźmi to ciągły rozwój oraz przyjemność. Maciej jest bardzo otwarty, potrafi słuchać, mobilizuje zespół i skupia się na szukaniu rozwiązań. Pełny profesjonalizm, zaangażowanie i fun z wykonywanej pracy. Polecam serdecznie
Maciek był Doradcą Zarządu w Blue Cactus i wspierał mnie w procesach zmiany strategii komunikacji oraz funkcjonowania działu sprzedaży. Merytorycznie bardzo wysoki poziom. Dzięki jego pomysłom udało się osiągnąć cele biznesowe.
Cieszę się, że w ramach zajęć na Akademii Leona Koźmińskiego mogłem poznać Maćka. Z ogromną pasją i zaangażowaniem dzieli się swoim podejściem do budowania kultury organizacyjnej w firmie oraz tworzenia zespołu w oparciu o wartości. Maciek podkreśla i udowadnia swoją postawą, że analiza finansowa w branży hotelarskiej jest bardzo ważna, ale hotele tworzą ludzie i oni są najważniejsi. Jeżeli takie osoby będą kształcić przyszłych menadżerów, to o przyszłość hotelarstwa jestem spokojny.
Piotr Kuczyński
Front Office Manager w Metropol Hotel
Maciej Straus to świetny człowiek i profesjonalista w każdym calu. Mam okazję pracować z nim na dwóch polach, z czego jestem ogromnie zadowolona - jako radca prawny oraz jako Prezes Fundacji Między Niebem a Ziemią. W sferze zawodowej i we współpracy na polu prawnik - manager Maciej wykazuje się ogromnym doświadczeniem w prowadzeniu biznesu hotelarskiego i w zarządzaniu ludźmi. Jest wysokiej klasy fachowcem. Wiem jednak doskonale, że profesjonalnych managerów jest wielu a tylko niektórych cechuje coś więcej niż nastawienie na wynik finansowy. Mam okazję poznawać wielu biznesmenów, zarządzających czy ludzi piastujących wysokie stanowiska - zarówno w swojej pracy zawodowej jak i pracy społecznej i muszę przyznać, że jest ograniczona grupa osób, których wyróżnia pewien poza biznesowy i poza finansowy aspekt. Którzy traktują biznes nie tylko jako sposób zarabiania pieniędzy, ale potrafią wykorzystać go do pomagania innym.
Maciek Straus to nie jest zwyczajny wykładowca. To pasjonat hotelarstwa mający ogromną wiedzę i niespotykany dotąd przeze mnie punkt widzenia na branżę - połączenie szczerej pasji ze zdroworozsądkowym, analitycznym podejściem do biznesu. Warto wspomnieć o nieszablonowym podejściu do ludzi i tym, jak wspaniałym jest mówcą z fantastycznym i wyważonym poczuciem humoru. Nie znam osoby, która do wykładu czy panelu dyskusyjnego z Maćkiem w roli głównej podeszłoby obojętnie.
Energia, power, wiedza i szalone wręcz podejście do tematyki zarządzania hotelem/ w hotelu godne pozazdroszczenia. A za tym wszystkim widać i czuć, że idzie doświadczenie, wiedza, pomysł, chęć podejmowania ryzyka i przede wszystkim stawiania na ludzi Warsztaty z Maćkiem to istna przyjemność i mega dawka nieszablonowej wiedzy 🙂
Maciej jest przede wszystkim solidnym partnerem do współpracy. Rzetelny, konkretny i słowny. Chętnie zdobywa nową wiedzę i kształci się w różnych obszarach. Jako menedżer chętnie dzieli się swoją wiedzą i doświadczeniem z innymi, nie tylko wewnątrz swojej organizacji czy grupy znajomych, ale także na forum publicznym występując jako prelegent czy panelista na wielu konferencjach. Ważne jest to, że jego udział w takich wydarzeniach niesie ze sobą dużą dawkę praktycznej wiedzy. W skrócie: profesjonalny, dzieli się swoją wiedzą i chętnie się uczy od innych. A do tego człowiek o dużej dawce empatii. Warto go poznać i podyskutować na różne tematy, choć tu uwaga: czas wtedy jakoś mocno przyśpiesza.