O mnie

 Jestem przedsiębiorcą z branży turystycznej, który inwestuje w mobilność. Każdego dnia zmagam się z typowymi wyzwaniami tego sektora i chętnie dzielę się swoimi doświadczeniami. Moja strona pozwala budować społeczność, którą interesują podobne tematy. Wierzę, że moje działania edukacyjne i testy różnych rozwiązań pomagają innym szybciej podejmować właściwe decyzje. Ponad formalny język cenię przystępność i lubię nazywać rzeczy po imieniu. 

Zobacz dlaczego powstała ta strona i co na niej znajdziesz

Lubię pracę w grupie i proces twórczy. Stosuję społeczny model zarządzania zespołem i pozwalam sobie oraz innym na kreatywność w działaniu. Myślę pragmatycznie i mam analityczny umysł – napędzają mnie liczby, szczegóły i dane. Staram się nie oceniać ludzi, tylko sytuacje, które się z nimi wiążą. Lubię angażować się w projekty społeczne i edukacyjne. 

Maciej Straus

Co doceniają we mnie inni ludzie?

Poczucie humoru
Szczerość
Wyobraźnię

Zawodowo

Interesują mnie obszary turystyki mobilnej, technologii i hotelarstwa. Obecnie skaluję swoją działalność o projekty biznesowe, związane z rynkiem caravaningu i czarteru jachtów na Mazurach oraz kwater pracowniczych. Jestem Pełnomocnikiem Zarządu ds. Rozwoju Hotelu Arłamów. Prowadzę zajęcia dla studentów na Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie, Wyższej Szkole Turystyki i Ekologii W Suchej Beskidzkiej oraz Akademii Humanistyczno-Ekonomicznej w Łodzi.

Aktywnie udzielam się w Izbie Gospodarczej Hotelarstwa Polskiego. Jestem członkiem Polskie Federacji Campingu i Caravaningu. Współpracowałem z kilkoma z firmami z sektora gastronomicznego i hotelowego w zakresie zarządzania i budowania wartości marki. Wcześniej przez 8 lat zajmowałem się branżą deweloperską, a 16 lat spędziłem w Związku Harcerstwa Polskiego, które ukształtowało moje podejście do budowania zespołów i odpowiedzialności za podejmowane działania.

W 2023 roku zostałem odznaczony medalem “Za zasługi dla turystyki” przez Ministra Sportu i Turystyki w uznaniu zasług dla rozwoju turystyki. 

Edukacja

Kiedyś chciałem być nauczycielem, ale od 21. roku życia jestem przedsiębiorcą, a od kilku lat inwestuję w turystykę mobilną. Moja uczelnia wyższa to Uniwersytet SWPS w Warszawie na którym nauczyłem się łączenia teorii z praktyką. Studiowałem społeczną psychologię informatyki i komunikacji. Wówczas zrozumiałem, jak ważna jest analiza danych oraz właściwe interpretowanie otaczającej nas rzeczywistości.

maciej straus

Ukończyłem również Szkołę Liderów – program Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności, który bardzo rozwinął moje zdolności przywódcze i strategiczne. Kształciłem się z finansowej analizy nieruchomości komercyjnych w CCIM Institute. Rzeczywistość wymagała ode mnie nie raz prowadzenia kilku projektów na raz i dlatego ukończyłem moduł Zarządzanie Portfelem Projektów, z którego rozwiązań korzystam do dzisiaj. 

Prywatnie

We wszystkich aktywnościach prywatnych i biznesowych wspiera mnie moja Żona a w codziennych obowiązkach towarzyszył mi do niedawna mój pies BubuPixel. Jestem pasjonatem żeglarstwa śródlądowego, Mazur i wegetariańskiego jedzenia. W podróżowaniu szukam kontaktu z przyrodą, aktywności i przygód

o mnie

Moja żona twierdzi, że bliżej mi do pokolenia Internetu niż lat 80., w których się urodziłem. Chciałbym stworzyć własny obiekt zgodny z założeniami idei SlowLife. Planuje przepłynąć łódką z Mazur do Warszawy bez silnika. Coraz bardziej interesuje się zabytkowymi samochodami, w które zacząłem inwestować.  

Pies w pracy