Klasyk na wynajem

Ford Taunus na wynajem. Rok produkcji 1974. Silnik 1,6 benzyna. Słynny dziobak, wersja DE LUXE. Auto posiada 4 miejsca do siedzenia.

Obsługujemy całą Polskę. Kwestia kosztów transportu i długości eventu.

Ford Taunus zachowany w oryginale i sprawny w każdym aspekcie. Po generalnym remoncie.

Posiadamy duże doświadczenie i liczne współprace. Jesteśmy zaufanym partnerem w organizacji tego typu wynajmów na wydarzenia firmowe i osobiste.

4

Miejsca do jazdy

Niemcy

Kraj produkcji

1974

Rok produkcji

8 litrów

Spalanie na 100 km

Zobacz zdjęcia Forda Taunusa. Wynajem samochodu zabytkowego.

Transport lawetą

Umowa i płatność przelewami

Ubezpieczenie OC

Faktury 23 % VAT 

Cennik WYNAJMU

1200-1500 zł brutto

niski / wysoki sezon

Cena podana za dzień roboczy

Wyślij zapytanie o termin:

Wynajem samochodu zabytkowego na dzień, weekend lub cały tydzień.

WYNAJEM KLASYKA

Wynajem Ford Taunus

Wynajmowany na sesje zdjęciowe, udział w teledysku czy filmie. Samochód na wesele i ślub. Był wykorzystywany do promocji marki ubraniowej. Jest to Ford Taunus nie mylić z Ford Taurus. 

Świadczymy swoje usługi głównie w województwie łódzkim i mazowieckim. Dalsze lokalizacje możliwe ale wymagają ustalenia kosztów dojazdu.

Ford Taunus jest w oryginalnym stanie i w pełni sprawny. Organizujemy transport lawetą na miejsce konferencji, wesela lub planu zdjęciowego.

Współpracujemy z markami odzieżowymi i samochodowymi przy eventach.

Wynajem klasyka

Zapraszam do przygody z autami klasycznymi. Ford Taunus na wynajem ma czterocylindrową jednostką napędową  (PINTO) o pojemności 1600, 72KM. 

Ford Taunus VI został zaprezentowany po raz pierwszy w 1970 roku. Produkcje Forda Taunusa zakończono w sierpniu 1982 roku. Na rynku pojawił się Ford Sierra.

Wynajem Forda Taunusa możliwy jest jako eksponat lub auto jeżdżące. Jedynym ograniczeniem jest okres zimowy – zasolone drogi. 

Historia Forda Taunusa

Ford Taunus to model samochodu produkowany przez amerykańską firmę Ford Motor Company w latach 1939-1982. Początkowo był to model projektowany z myślą o rynku europejskim, ale w późniejszych latach był eksportowany również do innych krajów.

Pierwsza generacja Forda Taunusa została wprowadzona na rynek w 1939 roku. Taunus był pierwszym samochodem Forda z przednim napędem. W latach 40. i 50. Taunus był jednym z najpopularniejszych modeli samochodów w Niemczech i w innych krajach Europy.

W latach 60. i 70. Ford Taunus przeszedł kilka modernizacji, w tym zmiany stylistyczne oraz ulepszenia mechaniczne. W 1970 roku została wprowadzona piąta generacja Taunusa, która była produkowana aż do 1979 roku.

Ford Taunus był oferowany w różnych wersjach nadwozia, w tym jako sedan, kombi, coupe, a także jako hardtop. W zakresie mechanicznym, Taunus był wyposażony w różne rodzaje silników, w tym benzynowe silniki R4, R6 i V6 oraz silniki wysokoprężne.

Ford Taunus był cenionym modelem przez wiele lat, zwłaszcza w Niemczech, gdzie był produkowany.

Wiele egzemplarzy Taunusa zachowało się do dziś i stanowią one cenny element historii motoryzacji.

 1. Wysyłasz zapytanie.
 2. Wysyłamy ofertę cenową ze wszystkimi kosztami.
 3. Akceptujesz ofertę.
 4. Otrzymujesz fakturę VAT i rezerwujemy termin.
 5. Ustalamy szczegóły transportu i odbioru auta. 
 6. Realizujemy zamówienie. 
 7. Zwrot auta. 

Wszystko jest napisane w umowie na wynajem auta zabytkowego. Nic nie jest ukryte.

Do kosztów wynajmu mogą ewentualnie zostać naliczone następujące opłaty:

 • za zwrot nieposprzątanego auta (wewnątrz): 350 zł;
 • za zwrot z niepełnym zbiornikiem paliwa: 150 zł +koszt paliwa.

Nie ma żadnych opłat za oddanie auta w sobotę czy niedzielę. Model wynajmu klasyka to czytelna cena bez ukrytych dodatków i niespodzianek. To ma być udana realizacja i dobra współpraca. 

Kaucja za wynajem Forda Taunusa wynosi 3000 zł i jest płatna przelewem na konto firmy na 3 dni przed odebraniem Forda. Kaucja zostaje zwrócona do 2 dni po zdaniu Forda, jeśli nie stwierdzono uszkodzeń, braków wyposażenia na protokole odbioru. 

Kaucja nie jest wymagana jeśli pojazd zostanie ubezpieczony na event. 

P.S Na wszystko przedstawiam klientom faktury z realnie poniesionych kosztów. Do tej pory nie mieliśmy żadnych potrąceń z kaucji za auta. 

Realizowaliśmy takie wynajmy dla galerii handlowych, sklepów i agencji eventowych. Cena takich wynajmów jest ustalana indywidualnie. 

Ford Taunus był kilkukrotnie wynajęty na sesje zdjęciowe do marek odzieżowych lub jako eksponat do prezentacji nowej kolekcji galanterii męskiej. Realizujemy takie wynajmy 

Wynajmujemy Forda Taunusa na realizacje weselne z kierowcą lub bez. Wszystko do omówienia przy konkretnym terminie i lokalizacji. 

Jazda Fordem Taunusem zależy przede wszystkim od konkretnego modelu i silnika, którym jest wyposażony dany egzemplarz. Jednak ogólnie rzecz biorąc, Ford Taunus 1974 (w tym roczniku) charakteryzuje się miękkim zawieszeniem, co wpływa na komfort jazdy.

W przypadku modeli wyposażonych w benzynowy silnik o pojemności 1.3 lub 1.6 litra, mamy do czynienia z pojazdem o mocy 54-66 KM, co oznacza, że jazda nim jest dość dynamiczna ale nie jest to V8. 

Warto pamiętać, że większość modeli Forda Taunusa z 1974 roku została wyposażona w manualną skrzynię biegów.

Podsumowując, jazda Fordem Taunusem z 1974 roku nie różni się niczym innym od współczesnych aut wyposażonych w manualne skrzynie biegów.

Jeśli jesteśmy miłośnikami klasycznych samochodów i lubimy nostalgiczne odczucia, to z pewnością jazda Taunusem z 1974 roku będzie dla nas niezapomnianym przeżyciem.

Wśród znanych osób można wymienić m.in.:

 • Steven Spielberg – reżyser filmowy, który w młodości posiadał biały Ford Taunus z 1960 roku,
 • Lech Wałęsa – były prezydent Polski, który w latach 70. jeździł m.in. Fordem Taunusem,
 • Konstanty Ildefons Gałczyński – polski poeta, który posiadał czarny Ford Taunus z 1965 roku,
 • Jacek Kaczmarski – polski poeta i piosenkarz, który w latach 70. jeździł zielonym Fordem Taunusem.

Oczywiście są to tylko niektóre przykłady i na pewno wiele innych znanych osób również korzystało z Forda Taunusa w swoim życiu prywatnym czy zawodowym.

Ford Taunus i Ford Taurus to dwa zupełnie różne modele samochodów produkowanych przez Forda, które poza podobną nazwą nie mają wiele wspólnego. Oto kilka kluczowych różnic między nimi:

 1. Pochodzenie: Ford Taunus został wprowadzony na rynek w 1939 roku przez niemieckie oddziały Forda, a następnie produkowany również w innych krajach europejskich, m.in. w Hiszpanii. Natomiast Ford Taurus został wprowadzony na rynek amerykański w 1986 roku i był produkowany tylko w Stanach Zjednoczonych.

 2. Segment rynku: Ford Taunus był produkowany głównie jako samochód rodzinny klasy średniej i wyższej, natomiast Ford Taurus to samochód klasy średniej i średniej wyższej, zazwyczaj w wersji sedan.

 3. Architektura: Ford Taunus był produkowany jako samochód z nadwoziem typu sedan, kombi, coupe i kabriolet, a silniki montowano z przodu i napędzały one koła tylne. Ford Taurus był produkowany w układzie nadwozia typu sedan lub kombi i napędzany był na przednie koła.

 4. Design: Ford Taunus w zależności od generacji i wersji miał różny design, ale zazwyczaj był bardziej klasyczny i tradycyjny niż Ford Taurus, który w większym stopniu wykorzystywał awangardowe rozwiązania stylistyczne.

Podsumowując, chociaż Ford Taunus i Ford Taurus mają podobne nazwy, to są to zupełnie różne modele samochodów produkowane w innych okresach i na różnych rynkach, z różnymi cechami konstrukcyjnymi i stylistycznymi.

Ford Taunus pojawił się w wielu filmach i produkcjach telewizyjnych, zarówno jako tło akcji, jak i jako ważny element scenariusza. Oto kilka przykładów filmów, w których Ford Taunus wystąpił:

 1. “Zmiennicy” (1986-1987) – polski serial komediowy, w którym jednym z bohaterów był policjant Janek Bielecki, jeżdżący białym Fordem Taunusem z lat 70.

 2. “Poszukiwany, poszukiwana” (1973) – polska komedia romantyczna, w której główny bohater Marek (Piotr Fronczewski) poruszał się z charakterystycznym pomarańczowym Fordem Taunusem.

 3. “Incepcja” (2010) – amerykański thriller science-fiction, w którym pojawia się biały Ford Taunus z 1966 roku, użyty do jednej z akcji.

 4. “Kapelusz pana Anatola” (1974) – polska komedia kryminalna, w której bohaterowie jeżdżą czarnym Fordem Taunusem z 1970 roku.

 5. “Pociąg” (1959) – film noir z Orsonem Wellesem, w którym występuje czarny Ford Taunus Cabriolet z 1949 roku.

 6. “Trzy dni kondora” (1975) – amerykański thriller szpiegowski, w którym jednym z pojazdów jest biały Ford Taunus.

Cena Forda Taunusa z 1974 roku zależy od wielu czynników, takich jak jego stan techniczny, wyposażenie, historia i popularność rynkowa. Ponadto, cena może się różnić w zależności od kraju i regionu, w którym znajduje się samochód.

W Polsce ceny za egzemplarz Forda Taunusa z 1974 roku w stanie dobrej lub bardzo dobrej konserwacji, wahają się od około 30 000 do 70 000 złotych, zależnie od wersji i wyposażenia. Oczywiście, istnieją również egzemplarze w gorszym stanie, które można kupić za niższą cenę, ale koszty napraw i renowacji mogą przewyższać wartość samochodu.

Warto jednak pamiętać, że cena zawsze jest wynikiem negocjacji między kupującym a sprzedającym ;-). 

Oferta wynajmu aut i kamperów marki Volkswagen wyróżnia się przejrzystością, dbałością o detale i personalizacją w porównaniu z konkurencyjnymi firmami.

Oznacza to, że uzgodniona cena i warunki wynajmu są jasne dla Państwa, bez ukrytych niespodzianek. Im dłuższy czas wynajmu, tym niższa proporcjonalnie cena za auto i kampera.

Zachęcam do kontaktu i rozmowy.

+48 514 371 098

E-mail: maciej.straus@gmail.com

Wynajem kamperów:   Łódź / Warszawa / Katowice / MazowieckieRadom  / Mińsk Mazowiecki /  kamper 2 osobowy na wynajemwynajem kamperów Waszawa / Grand California Warszawa / Grand California Łódź 

Wynajem aut klasycznych i zabytkowych: VW Ogórek T2 1978 / Ford Taunus 1974 / VW GARBUS 1973