VW Ogórek T2 na wynajem

VW Transporter T2 na wynajem. Rok produkcji 1978. Silnik 2,0 benzyna. Kultowy ogórek, wersja 8 osobowa. 

Obsługujemy całą Polskę. Kwestia kosztów transportu i długości eventu firmowego.

VW “Ogórek” T2 zachowany w oryginale i sprawny w każdym aspekcie. Po generalnym remoncie.

Posiadamy duże doświadczenie i liczne współprace. Jesteśmy zaufanym partnerem w organizacji tego typu wynajmów na wydarzenia firmowe i osobiste.

Wynajem Volkswagen T2 Ogórek na ślub to doskonały pomysł dla par, które cenią oryginalność i stylowe rozwiązania. Ten kultowy model furgonetki z pewnością przyciągnie uwagę i zrobi wrażenie na gościach, a jednocześnie dostarczy niezapomniane wrażenia dla Pary Młodej.

8

Miejsc do jazdy

Niemcy

Kraj produkcji

1978

Rok produkcji

9 litrów

Spalanie na 100 km

Cennik WYNAJMU

1500-2000 zł brutto

niski / wysoki sezon

Zobacz zdjęcia Ogórka VW T2 z realizacji weselnej w Gdańsku.

Transport lawetą

Umowa i płatność przelewami

Ubezpieczenie OC

Faktury 23 % VAT 

Cena podana za dzień roboczy. Dłuższe realizacje to indywidualne wyceny.

Wyślij zapytanie o termin:

Wynajem samochodu zabytkowego na dzień, weekend lub cały miesiąc.

WYNAJEM KLASYKA

Wynajem Ogórka T2 VW Transporter

Volkswagen T2 “Ogórek” doskonale nadaje się jako element dekoracyjny podczas sesji zdjęciowej lub na ślubny przejazd. Dodatkowo, wynajem takiego oryginalnego pojazdu na ślub to również doskonała okazja do stworzenia niezapomnianych wspomnień, które pozostaną w pamięci na długo.

Wynajem transporter T2
Wynajem transportera T2 Ogórek

Świadczymy swoje usługi głównie w województwie łódzkim i mazowieckim. Dalsze lokalizacje możliwe ale wymagają ustalenia kosztów dojazdu.

Volkswagen T2 jest w oryginalnym stanie i w pełni sprawny. Organizujemy transport lawetą na miejsce konferencji, wesela lub planu zdjęciowego.

Współpracujemy z producentami filmowymi, markami odzieżowymi i samochodowymi przy eventach firmowych.

wynajem transporter T2
wynajem transporter T2

Historia transportera T2 “Ogórka”

Volkswagen T2, nazywany także Volkswagenem Typ 2 lub VW Bus, to popularna furgonetka produkowana przez niemiecką markę Volkswagen w latach 1967-1979. Był to drugi model z serii Volkswagen Transporter i został zaprojektowany jako wszechstronny pojazd, który mógł być wykorzystywany zarówno w celach komercyjnych, jak i prywatnych.

VW T2 “Ogórek” charakteryzował się charakterystycznym, zaokrąglonym kształtem nadwozia, które było większe i bardziej przestronne niż w poprzednim modelu, VW T1. Furgonetka była dostępna w różnych wariantach nadwozia, w tym jako furgon, minibus i kamper (Westfalia).

Jednym z najbardziej charakterystycznych elementów VW T2 był umieszczony z tyłu pojazdu silnik chłodzony powietrzem, co zapewniało większą przestrzeń wewnątrz kabiny oraz łatwiejszy dostęp do silnika podczas konserwacji.

Hipisi i Surferzy pokochali Volkswagena T2 Ogórka

Volkswagen T2 był szczególnie popularny wśród hipisów i surferów w latach 60. i 70. XX wieku, i od tamtej pory stał się kultowym symbolem ruchu kontestatorskiego. Obecnie T2 ma grono wielbicieli i kolekcjonerów, a odrestaurowane i dostosowane modele osiągają wysokie ceny na aukcjach.

Zapraszam do przygody z autami klasycznymi. VW T2 “Ogórek” na wynajem ma duże doświadczenie w produkcjach filmowych i eventach. Wiele razy towarzyszył Parom Młodym na ich ślubie i później na weselu jako fotobudka. 

W 1979 roku zaprzestano produkcji T2 w Niemczech i przeniesiono produkcję do Meksyku

Volkswagen T2 Ogórek doskonale nadaje się na sesję zdjęciową zarówno w plenerze, jak i w studiu. Charakterystyczny wygląd furgonetki pozwala na stworzenie niepowtarzalnych ujęć, które będą się wyróżniać na tle innych sesji zdjęciowych.

Wynajem VW T2 Ogórka możliwy jest jako eksponat lub auto jeżdżące. Jedynym ograniczeniem jest okres zimowy – zasolone drogi. 

Volkswagen T2 Ogórek wśród gwiazd i znanych osób

Wśród znanych osób, które jeździły i lubiły T2 VW Transporter Ogórek można wymienić m.in.:

 • Janis Joplin – amerykańska piosenkarka rockowa, która posiadała kolorowy T2 VW Ogórek, znanego jako “The History Bus”.

 • Bob Dylan – amerykański muzyk folkowy i rockowy, posiadał Volkswagena T2, który wykorzystywał podczas swoich tras koncertowych.

 • Jack Kerouac – amerykański pisarz i poeta, który napisał m.in. kultową powieść “W drodze”, podróżował T2 VW Transporterem podczas swoich licznych podróży.

 • The Who – brytyjski zespół rockowy, którego członkowie posiadali Volkswageny T2 i wykorzystywali je podczas tras koncertowych.

 • Ken Kesey – amerykański pisarz i filozof, który zyskał sławę dzięki swoim eksperymentalnym badaniom na temat LSD, posiadał kolorowy  VW Transporter 2, który nazwał “Further”.

 • Timothy Leary – amerykański psycholog i filozof, znany z eksperymentów na temat LSD, posiadał kilka różnych modeli Volkswagenów T2, które wykorzystywał podczas swoich podróży.

To tylko niektóre z nazwisk znanych osób, które były związane z Volkswagenem T2  i wykorzystywały go w swoich podróżach lub w codziennym użytkowaniu.

 1. Wysyłasz zapytanie.
 2. Wysyłamy ofertę cenową ze wszystkimi kosztami.
 3. Akceptujesz ofertę.
 4. Otrzymujesz fakturę VAT i rezerwujemy termin.
 5. Ustalamy szczegóły transportu i odbioru auta. 
 6. Realizujemy zamówienie. 
 7. Zwrot auta. 

Wszystko jest napisane w umowie na wynajem auta zabytkowego. Nic nie jest ukryte.

Do kosztów wynajmu mogą ewentualnie zostać naliczone następujące opłaty:

 • za zwrot nieposprzątanego auta (wewnątrz): 350 zł;
 • za zwrot z niepełnym zbiornikiem paliwa: 150 zł +koszt paliwa.

Nie ma żadnych opłat za oddanie auta w sobotę czy niedzielę. Model wynajmu klasyka to czytelna cena bez ukrytych dodatków i niespodzianek. To ma być udana realizacja i dobra współpraca. 

Kaucja za wynajem T2 Ogórka wynosi 3000 zł i jest płatna przelewem na konto firmy na 3 dni przed odebraniem Ogórka. Kaucja zostaje zwrócona do 2 dni po zdaniu Forda, jeśli nie stwierdzono uszkodzeń, braków wyposażenia na protokole odbioru. 

Jeśli VW T2 Ogórek jest wynajmowany z kierowcą od nas – nie pobieramy kaucji. 

P.S Na wszystko przedstawiam klientom faktury z realnie poniesionych kosztów. Do tej pory nie mieliśmy żadnych potrąceń z kaucji za auta. 

Realizowaliśmy takie wynajmy VW T2 dla galerii handlowych, sklepów i agencji eventowych. Cena takich wynajmów jest ustalana indywidualnie. 

VW Transporter 2 był kilkukrotnie wynajęty na sesje zdjęciowe do marek odzieżowych lub jako eksponat do prezentacji nowej kolekcji galanterii męskiej. Realizujemy takie wynajmy 

Wynajmujemy VW T2 Ogórka na realizacje weselne z kierowcą lub bez. Wszystko do omówienia przy konkretnym terminie i lokalizacji. 

Ogórek VW T2 jest pojazdem, który oferuje wiele przyjemności z jazdy.

Charakterystyczny dźwięk silnika, niskie siedzenia oraz widok z wysokiej pozycji to tylko niektóre z elementów, które przyciągają do siebie miłośników tego modelu.

Furgonetka jest też bardzo zwrotna i łatwa do prowadzenia, co pozwala na swobodną jazdę w różnych warunkach drogowych.

Podczas jazdy Volkswagenem T2 można również cieszyć się pięknymi widokami i zatrzymywać się w ciekawych miejscach, co dodatkowo zwiększa przyjemność z podróży.

Furgonetka jest również doskonałym sposobem na spędzenie czasu w gronie przyjaciół czy rodziny, szczególnie że posiada aż 8 miejsc do siedzenia. 

Ogórek T2 to z pewnością nie tylko samochód, ale również dla wielu styl życia i symbol wolności. Dlatego też, kiedy decydujemy się na jazdę tym modelem, doświadczamy nie tylko samej podróży, ale także ducha tamtych czasów oraz poczucia wolności i przygody.

Hipisi w latach 60. i 70. XX wieku byli grupą ludzi, którzy mieli wyjątkowy styl życia i światopogląd, oparty na wolności, równości, pacyfizmie i antykonsumpcyjności. Volkswagen T2 Ogórek stał się dla wielu z nich symbolem wolności i niezależności, a jednocześnie był praktycznym i niedrogim sposobem na podróżowanie. Choć produkowany był w Niemczech z Hitlerem w tle ale o tym później. 

Jednym z powodów, dla których hipisi pokochali T2 VW Ogórka, był jego wygląd. Ogórek ta miała charakterystyczny, zaokrąglony kształt, który wyróżniał ją na tle innych samochodów. Był to także model, który można było pomalować na różne, kolorowe wzory, co idealnie pasowało do stylu hippisowskiego.

Kolejnym powodem popularności T2 VW Ogórka wśród hipisów był jego wygoda i funkcjonalność. Pojazd ten był przestronny, posiadał dużą ilość przestrzeni ładunkowej i niskie siedzenia, co umożliwiało wygodne przemieszczanie się i spanie w samochodzie. W połączeniu z dodatkowymi wygodami, takimi jak lodówka czy kuchenka, furgonetka ta stała się idealnym pojazdem do dalszych podróży i odkrywania nowych miejsc.

Przede wszystkim hipisi pokochali T2 VW Ogórka również ze względu na jego niskie koszty utrzymania. Model ten był stosunkowo tani w zakupie i łatwy w naprawie, co umożliwiało wielu ludziom związanych z ruchem hipisowskim posiadanie własnego pojazdu.

W ten sposób Volkswagen T2 Ogórek stał się symbolem wolności i niezależności dla ruchu hipisowskiego i pozostaje do dzisiaj kultowym modelem samochodu, który kojarzy się z tamtym okresem.

Ten wątek pojawia się coraz częściej i jest dość ciekawy. Jednak nie, Adolf Hitler nie zaprojektował Volkswagena Transporter T2. Volkswagen T2 został opracowany przez niemiecką firmę Volkswagen AG (VW) i zaprojektowany przez niderlandzkiego inżyniera Bena Pon w latach 40. XX wieku. Szkic wykonany przez Pona zainspirował inżynierów Volkswagena do opracowania VW Type 2 Transporter.

Początkowo Volkswagen T2 był używany jako samochód dostawczy, ale szybko stał się popularny wśród różnych grup ludzi, w tym hipisów i surferów. 

Warto zauważyć, że Volkswagen jako marka powstał w 1937 roku, jako projekt rządu niemieckiego 😉 mający na celu dostarczenie taniego, ale wytrzymałego samochodu dla przeciętnego Kowalskiego.

Projekt ten został zrealizowany dzięki inżynierowi Ferdinandowi Porsche, ale Hitler odegrał ważną rolę w jego rozwoju, wspierając finansowo projekt i angażując się w jego promocję.

Mimo to, konkretny model Volkswagen Transporter T2 został opracowany po wojnie, kiedy to Volkswagen AG zmierzał w kierunku produkcji samochodów o innych cechach i przeznaczeniu, niż klasyczny Volkswagen Garbus.

 Volkswagen T2 wystąpił w wielu filmach, ale jednym z bardziej znanych filmów, w którym samochód ten odegrał ważną rolę, jest “Little Miss Sunshine” z 2006 roku.

W filmie tym rodzina Hooverów wyrusza z Albuquerku w stanie Nowy Meksyk do Kalifornii, by wziąć udział w konkursie piękności “Little Miss Sunshine”. W podróży korzystają z kultowego Transportera T2 Volkswagen, co wprowadza dodatkowy element humoru do fabuły. Samochód ten staje się niemalże jednym z bohaterów filmu, a jego wyjątkowy styl i charakterystyczny design przyciągają uwagę widzów.

Oto kilka przykładów filmów, w których wystąpił Volkswagen T2 Ogórek:

 • “Zombieland” (2009) – w tej komedii grozy, Volkswagen T2 Ogórek staje się jednym z ważniejszych elementów fabuły, a jego charakterystyczny wygląd i niezawodność okazują się bardzo przydatne w walce z zombie.
 • “Forrest Gump” (1994) – choć Volkswagen T2 Ogórek nie odgrywa tutaj znaczącej roli, pojawia się na ekranie w jednej z scen, kiedy Forrest i Bubba transportują swoje łodzie.
 • “Almost Famous” (2000) – ten film opowiada historię młodego dziennikarza muzycznego, który wyrusza w trasę z zespołem rockowym. Volkswagen T2 Ogórek pojawia się w kilku scenach, jako środek transportu dla bohaterów filmu.
 • “The Love Bug” (1968) – to komedia familijna, która opowiada historię Volkswagen Beetle (Budzik), który staje się niezwykle popularnym samochodem wyścigowym. Choć nie jest to Volkswagen T2 Ogórek, to jednak film ten jest jednym z bardziej znanych filmów, w których wystąpił samochód marki Volkswagen.

Volkswagen T2 Westfalia to specjalna wersja modelu T2, która była zaprojektowana do użytkowania jako kamper. Wersja Westfalia była produkowana przez niemiecką firmę Westfalia-Werke i charakteryzowała się bogatym wyposażeniem, które pozwalało na pełne wykorzystanie pojazdu jako kampera.

W ramach wyposażenia Westfalii można było znaleźć m.in. rozkładane łóżka, stół, kuchnię z palnikiem gazowym, lodówkę, szafki na wyposażenie i wiele innych elementów, które zapewniały użytkownikom wysoki komfort podczas podróży.

Obecnie, Westfalia T2 jest przedmiotem zainteresowania kolekcjonerów i miłośników kultowych samochodów z całego świata.

Oferta wynajmu aut i kamperów marki Volkswagen wyróżnia się przejrzystością, dbałością o detale i personalizacją w porównaniu z konkurencyjnymi firmami.

Oznacza to, że uzgodniona cena i warunki wynajmu są jasne dla Państwa, bez ukrytych niespodzianek. Im dłuższy czas wynajmu, tym niższa proporcjonalnie cena za auto i kampera.

Zachęcam do kontaktu i rozmowy.

+48 514 371 098

E-mail: maciej.straus@gmail.com

Wynajem kamperów:   Łódź / Warszawa / Katowice / MazowieckieRadom  / Mińsk Mazowiecki /  kamper 2 osobowy na wynajemwynajem kamperów Waszawa / Grand California Warszawa / Grand California Łódź 

Wynajem aut klasycznych i zabytkowych: VW Ogórek T2 1978 / Ford Taunus 1974 / VW GARBUS 1973