Kamper Grand California na wynajem

Wynajem Grand California z pełnym wyposażeniem do podróży po Europie lub Polsce. Fabryczny kamper Volkswagena z klimatyzacją i automatyczną skrzynią biegów na mobilne wakacje. Idealny dla 2 osób dorosłych i 1-2 małych dzieci.

Wersja premium z pneumatycznym zawieszeniem i ogrzewanym zbiornikiem szarej wody. 

Wynajmujesz kampera pierwszy raz? To dobrze trafiłeś. Kamper Grand California to idealny kampervan na pierwszą podróż kamperem z rowerami lub psem. Niskie spalanie i możliwość szybszej jazdy to niewątpliwe atuty wynajmu kampera. Wynajmij i podróżuj z marką Volkswagen. 

4

Miejsca do jazdy

2 + 2

Miejsca do spania

5,99 m

Długość kampera

9,5 litr

Spalanie na 100 km

Cennik WYNAJMU / FAKTURA VAT 23 %

317 zł netto = 390 zł brutto

październik - kwiecień

447 zł netto = 550 zł brutto

maj i wrzesień

528 zł netto = 650 zł brutto

czerwiec - sierpień

Zobacz zdjęcia naszego kampera VW Grand California na wynajem. W 2022 doposażyliśmy kampera o bagażnik na 2 rowery, zawieszenie pneumatyczne oraz ogrzewany zbiornik na szarą wodę. Wynajmij kampera i ruszaj w niezapomnianą podróż po Europie!

Pełne wyposażenie kempingowe kampera​

Faktury 23 % VAT ceny brutto

Opinie klientów po wynajmie kampera Grand California:

Część mieszkalna:

VW Grand California:

ZALETY KAMPERA:

120 km/h

komfortowa prędkość

9,5 litra

średnie spalanie na 100 km

Komfort podróży

system dla kierowcy marki Volkswagen

Automat

8 biegowa skrzynia biegów

Zawieszenie pneumatyczne

Cena podana za dzień. Brak opłaty serwisowej. Pełne wyposażenie w cenie.

Wyślij zapytanie o termin:

Jedziesz pierwszy raz kamperem w podróż? Przeczytaj to. Zobacz jak przygotować się do wakacji na campingu – tutaj.

Rozmawiając z klientami i użytkownikami, którzy mają Grand Californie to przede wszystkim jest to świetny kamper dla 2 dorosłych osób. 

Rodzice, którzy posiadają dwójkę małych dzieci też będą zadowoleni ale jest już ciaśniej. Pomimo, że tylna kanapa ma ISOFIX i mieszczą się dwa foteliki a górne łóżko jest uwielbiane przez dzieci bo ma okno w dachu (zabezpieczone przed wyjściem). 

Jest to kamper dla osób mobilnych, które nie chcą stać tygodnia na kempingu i cenią sobie jakość i wygodę w podróżowaniu samochodem. Klienci twierdzą, że jazda Grand Californią przypomina poruszanie się VW Passatem z automatyczną skrzynią biegów i masą udogodnień dla kierowcy. Mowa tu o systemach rozpoznawania znaków, aktywnym tempomacie oraz ślepym punkcie w lusterku. 

To był główny powód dla kupna kampera od Volkswagena. 

Wszystko jest napisane w umowie na wynajem kampera. Nic nie jest ukryte.

Do kosztów wynajmu mogą ewentualnie zostać naliczone następujące opłaty:

 • za zwrot nieposprzątanego kampera (wewnątrz): 350 zł;
 • za zwrot z nieoczyszczoną toaletą chemiczną: 250 zł;
 • za zwrot z nieopróżnionym zbiornikiem szarej wody: 200 zł;
 • za zwrot z niepełnym zbiornikiem paliwa: 150 zł +koszt paliwa.
 • przekroczenie ustalonego limitu kilometrów w umowie: 0,50 zł/km

Nie ma żadnych opłat za drugiego kierowcę czy oddanie kampera w sobotę czy niedzielę. Model wynajmu kampera to czytelna cena bez ukrytych dodatków i niespodzianek. To mają być udane i proste wakacje dla klienta. 

Kaucja za wynajem kampera VW Grand California wynosi 5000 zł i jest płatna przelewem na konto firmy na 3 dni przed odebraniem kampera. Kaucja zostaje zwrócona do 2 dni po zdaniu kampera, jeśli nie stwierdzono uszkodzeń, braków wyposażenia kampera na protokole odbioru. 

P.S Do tej pory zdarzyło mi się dwa razy pomniejszyć kaucję od klienta. Raz za zbitą pokrywę zlewu (240 zł) oraz ścięty próg od drzwi (2100 zł). Na wszystko przedstawiam klientom faktury z realnie poniesionych kosztów. 

Wystarczy prawo jazdy kategorii B. Kamper Grand California ma dopuszczalną masę całkowitą 3500 kg. Gotowy kamper do jazdy waży 3060 kg. 

 

Tak jest to możliwe. Taka informacja jest wpisywana do umowy i nie ma z tego tytułu żadnych opłat. Wymagam tylko aby klient posprzątał kampera profesjonalnie lub pokrył opłatę za ozonowanie i pranie tapicerki – koszt około 300 zł. 

P.S Jest to spowodowane tym, iż następni klienci nie mogą mieć żadnych śladów, zapachów związanych z pobytem psa w kamperze. 

Minimalny czas wynajmu kampera Grand California to 7 dni. 

Kamper VW Grand California posiada polisę OC,AC i Assistance. Dodatkowo producent Volkswagen ma program gwarancja mobilności VW.

Polega on na dojechaniu pracownika VW w sytuacji jak kamper nie może odpalić lub komputer pokładowy wskazuje błędy na wyświetlaczu. Korzystaliśmy z tej usługi w Norwegii, więc to działa i nie jest to chwyt marketingowy.

Przede wszystkim jeśli występuje jakikolwiek problem podczas podróży to w aucie jest rewelacyjna instrukcja obsługi oraz cały czas mamy kontakt telefoniczny lub przez Whatsapp lub Messenger. 

Kamperem VW Grand California można spać na dziko. Klienci często tak robią. Korzystają wtedy z paneli solarnych i ogrzewanej wody w kamperze. Kamper posiada wszystkie udogodnienia by nie trzeba było przebywać na kempingu. 

Jednak w wielu krajach Unii Europejskiej są ograniczanie lub nawet zakazy. Przeczytaj na ten temat obszerny mój artykuł – spanie kamperem na dziko

Moja wersja VW Grand California ma dwie klimatyzacje:

 • samochodową, climatronic
 • stacjonarną w części mieszkalnej nad łóżkiem

Osobiście uważam, że są lepsze kampery na podróżowanie kamperem w zimę. Wynika to z tego, że te kampery mają podwójną, ogrzewaną podłogę i są fabrycznie do tego przygotowane. 

Ja podróżuje zimą Grand Californią i robią to też klienci. Dołożyliśmy ogrzewanie zbiornika szarego, podłoga jest wyłożona dodatkowym ociepleniem i zakupiliśmy maty zimowe osłaniające okna. Dzięki temu ciepło wolniej się wydostaje a butle z gazem na dłużej starczają. 

Grand California posiada fabrycznie miejsce na dwie butle gazowe. 

Pełna butla gazowa jest w cenie wynajmu kampera. 

W okresie zimowy najwięcej klientów wyrusza Grand Californią do Hiszpanii lub Portugalii. 

Grand Californią byłem na nartach, na kempingu zimą i do minus 5-8 stopni nie było żadnego problemu. W środku ciepło – 20 stopni. 

Jest tyle miesięcy w roku aby podróżować kamperem i dlatego ja na narty jeżdżę tradycyjnie ale zimowy wyjazd kamperem do Włoch, Hiszpanii czy Portugali – super! 

Wpisujemy do umowy limit 450 kilometrów. Jeśli kamper wypożyczany jest na 10 dni to wpisujemy limit 4500 kilometrów na cały okres wynajmu. 

Po powrocie porównujemy stan licznika przed wyjazdem i po powrocie. Kwota za przekroczenie limitu wynosi 0,50 zł / km. 

Jeszcze nie zdarzyło się nam aby ktoś z klientów przekroczył limit. Jest on tak ustawiony aby można było komfortowo użytkować kampera podczas wyjazdu. 

Po co zatem jest ten limit? To zapis dla klientów, którzy planują wyjechać kamperem na 7 dni i zwiedzić pół Europy. Wiemy, że to bardzo eksploatuje kampera i spowoduje jego znaczne zniszczenie a tego nie chcemy. 

 

 • Wysyłasz zapytanie z terminem wyjazdu.
 • Dostajesz ofertę i potwierdzenie wolnego terminu.
 • Masz 7 dni na podjęcie decyzji. 
 • Potwierdzasz ofertę, otrzymujesz umowę i regulamin.
 • Akceptujesz umowę i zapisy lub rezygnujesz.
 • Wpłacasz ustaloną kwotę za wynajem – faktura VAT 23 %.
 • Na 14 dni przed wyjazdem kontaktujemy się z Tobą.
 • Ustalamy miejsce, datę i godzinę odbioru kampera.
 • Przy odbiorze przechodzisz szkolenie z obsługi kampera.
 • Kamper zostaje u Ciebie i ruszasz w podróż.
 • Na 3 dni przed końcem wynajmu – kontaktujemy się. 
 • Zwracasz kampera w ustalonym miejscu i godzinie. 
 • Zwracamy kaucję i kończymy wynajem.
 • Liczymy, że widzimy się następnym razem 😉

 

Proces wynajmu jest tylko planem i wiemy, że nasi klienci mają różne potrzeby. Dość często prosicie o podstawienie kampera wcześniej – o jeden dzień by się zapakować. Jeśli jest to możliwe i kamper jest gotowy i nie wynajęty, staramy się to robić. Wszystko zależy od naszych ustaleń z klientem. 

Widzimy, że coraz więcej klientów chce usługi wynajem kamper door to door. Jest to możliwe tylko musimy o tym wiedzieć na początku wynajmu. 

Coraz więcej klientów prosi o podstawienie kampera pod ich dom i odbiór również z miejsca zamieszkania. Jest to możliwe i wymaga indywidualnego policzenia kosztów paliwa oraz czasu pracownika. 

Zachęcamy do kontaktu w tej sprawie. Zdarzyło się nam podstawiać kampera nawet do Genewy w Szwajcarii. Więc wszystko jest możliwe. 

Ryzyk jest kilka i mało kto o tym piszę a warto wiedzieć, choć rzadko się zdarzają.

 1. Wypożyczenie kampera od byle jakiej firmy. 
 2. Stłuczka lub uszkodzenie kampera. Nie zawsze z naszej winy.
 3. Za bardzo zaplanowana trasa i wyjazd. Zero frajdy z odpoczynku.
 4. Przepakowany kamper. Syndrom pierwszego wyjazdu ;-). 
 5. Porysowanie lakieru kampera przez gałęzie. 
 6. Zapominanie o wysokości kampera. 
 7. Biwakowanie kamperem w niedozwolonym miejscu.
 8. Mandat po wyjeździe za przekroczenie prędkości. 
 9. Brak wykupionych winiet w kraju podróżowania. 
 10. Awaria kampera lub jego wyposażenia. 
 11. Zostawienie otwartego okna dachowego podczas deszczu. 
 12. Nonszalanckie podejście do szkolenia z obsługi kampera. 

Oferuję wynajem kampera Grand California, który można odebrać w Łodzi, Poznaniu lub Warszawie albo i Katowicach. 

Jednakże, dla wygody moich klientów, oferuję również dostawę kampera do innych miast. Wymaga to jednak uzgodnienia kosztów dojazdu.

Ostatnio, zauważyłem wzrost zainteresowania wynajmem kampera w miastach takich jak Katowice, Poznań, Toruń, Piotrków Trybunalski i Radom. Cieszę się, że coraz więcej osób docenia wygodę i swobodę podróżowania kamperem Grand California, który oferuję.

Zapewniam, że każdego klienta traktuję indywidualnie i staram się zawsze dopasować ofertę i możliwości do konkretnych planów wyjazdowych.

W przypadku zainteresowania wynajmem kampera, zachęcam do kontaktu, abyśmy mogli omówić szczegóły.

Nowa Grand California produkowana przez Volkswagena kosztuje obecnie ok 370 000 zł netto lub 450 000 zł brutto. 

Wynajem Grand California

Wynajmij kampera Grand California VW i spróbuj przygody z caravaningiem. Ze mną jest to prostsze. Wynajmujesz kampera w Łodzi lub Warszawie. Serwis kampera zapewnia marka Volkswagen na terenie całej Unii Europejskiej. To przewaga tej marki nad innymi producentami kamperów. Wymiary kampera Grand California to długość 600 cm, szerokość 183 cm, wysokość: 320 cm z klimatyzacją. Wysuwane łóżko górne o wymiarach 122 cm x 160 cm – 190 cm. Właściwe łóżko dolne o wymiarach 195 cm x 140 cm. Markiza marki THULE po prawej stronie pojazdu 250 cm x 300 cm. 

Wynajem Grand California

Winiety dla kamperów w Europie to temat z którym sami mieliśmy problem przy dwóch pierwszych wyjazdach kamperem. Stąd powstał artykuł na ten temat – Winiety dla kamperów w Europie. Poradnik podróżującego.

Z własnego doświadczenia wiem, że najlepszy czas na wynajem kampera to okres przed lub po sezonie wakacyjnym. Czerwiec i Wrzesień – najlepsze dwa miesiące. Po pierwsze  niższa cena kamperów do wynajmu a po drugie większa dostępność miejsc na kempingach za granicą. 

Wynajem kampera na wakacje

Wynajem kampera Volkswagen

Zapraszam do przygody z vankamperem. Wynajem kampera Grand California  w Warszawie lub Łodzi. Jest możliwy wynajem kampera w Toruniu, Katowicach i innych miastach ale wymaga to uzgodnienia i dopłaty za podstawienie kampera pod dom. 

Z klientami dziele się swoim doświadczeniem i wiedzą o podróży kamperami. Wypożyczając kampera VW Grand California masz gwarancję komfortu podróży i niskich kosztów paliwa diesel. 

Mój wynajem aut i kamperów wyróżnia się przejrzystością, dbałością o detale i personalizacją w porównaniu z konkurencyjnymi firmami. Oznacza to, że uzgodniona cena i warunki wynajmu są jasne dla Państwa, bez ukrytych niespodzianek. Im dłuższy czas wynajmu, tym niższa proporcjonalnie cena za auto.

Zachęcam do kontaktu i rozmowy.

+48 514 371 098

E-mail: maciej.straus@gmail.com

Wynajem kamperów:   Łódź / Warszawa / MazowieckieRadom  / Mińsk Mazowiecki /  kamper 2 osobowy na wynajemwynajem kamperów Waszawa

Wynajem aut klasycznych i zabytkowych: VW Ogórek T2 1978 / Ford Taunus 1974