Kamperem na dziko nad Morze Bałtyckie. Gdzie się zatrzymać?

Chcesz spędzić niezapomniany czas kamperem nad Bałtykiem i spać w kamperze z widokiem na morze? Tak naprawdę w Polsce zasada jest jedna: można biwakować na dziko wszędzie tam, gdzie nie ma zakazu 😉 W praktyce na naszym wybrzeżu to wcale nie jest jednak aż takie proste… Dzisiaj kilka słów o miejscach dla kamperów bardzo blisko morza i plaży. Nie wszystkie są w 100 % dzikie ale warte uwagi.   

Podróżuje się kamperem na dziko nad Morze Bałtyckie najlepiej poza sezonem! Dlaczego? Po prostu cisza, spokój, przyroda i piękne widoki. Osobiście odradzam korzystanie z dzikich miejsc dla kamperów w okresie wakacyjnych. Tłok, brud, turyści, ogniska, grille i nie raz głośna muzyka. Nie ma to nic wspólnego z korzystania z dzikiej przyrody. 

Do spania na dziko i półdziko w kamperze najlepiej sprawdzają się wyznaczone parkingi i miejsca postojowe tuż przy samej plaży. Nad Bałtykiem znajdziesz też sporo kempingów, w tym wiele kameralnych i spokojnych. Jednak w tym artykule nie będzie słowa o kempingach! Skupimy się na przyrodzie i biwakowaniu kamperem poza kempingami.  Sprawdź, gdzie się zatrzymać kamperem na dziko nad Morzem Bałtyckim! Artykuł na bieżąco aktualizowany o nowe miejsca! 

Czy nad Bałtykiem można spać na dziko?

Jak już wspomniałem, nad Morzem Bałtyckim można legalnie biwakować tylko tam, gdzie nie ma zakazu. Jakie miejsca omijać? Aktualne prawo co do zasady dotyczy większości:

 • terenów prywatnych; 
 • lasów;
 • parków narodowych i rezerwatów przyrody;
 • wybrzeża (plaż, klifów, wydm).

Moja opinia: Trzeba powiedzieć to jasno – obecnie Polska to wbrew pozorom raj dla fanów caravaningu i spania na dziko. Wiele krajów europejskich stosuje zakazy dla kamperów nawet na „zwykłych” parkingach. Nierzadko kampera można postawić TYLKO I WYŁĄCZNIE na kempingu. O tym piszę w artykule o spaniu na dziko w kamperze w Europie

Spotkałem się z tym np. we Włoszech w okolicy jeziora Garda, o czym przeczytasz w artykule: Kamperem nad jezioro Garda we Włoszech. Co mnie zaskoczyło? Czy w Polsce też pojawią się tak rygorystyczne regulacje? Tego nie wiadomo. Na razie przybywa znaków zakazujących postój kamperem i nieoficjalne wiadomości, że pojawiają się naciski by ograniczyć tą swobodę. 

Parki narodowe i rezerwaty przyrody

To tereny ochrony przyrody. Artykuł 15. 1. Ustawy z dnia 16 kwietnia 2004 r. o ochronie przyrody mówi:

„W parkach narodowych oraz w rezerwatach przyrody zabrania się: […] 23) biwakowania, z wyjątkiem miejsc wyznaczonych przez dyrektora parku narodowego, a w rezerwacie przyrody – przez regionalnego dyrektora ochrony środowiska”.

Wskazówka praktyczna: Aby sprawdzić, czy konkretne miejsce dla kampera znajduje się na terenie parku narodowego lub rezerwatu, przejrzy mapy na stronie Geoserwis GDOŚ.

Kamperem w lesie nad morzem

Na temat biwakowania w lasach przeczytasz w art. 30. 1 Ustawy z dnia 28 września 1991 r. o lasach:

„W lasach zabrania się: […] 10) biwakowania poza miejscami wyznaczonymi przez właściciela lasu lub nadleśniczego”.

Wskazówka praktyczna: Jeśli zależy Ci na tym, by spać legalnie, a jednocześnie naprawdę na dziko i bez żadnych udogodnień czy infrastruktury – zajrzyj na stronę programu rządowego Zanocuj w Lesie. Chociaż zgodnie z regulaminem pojazd silnikowy (w tym kampera) trzeba zostawić na wyznaczonym parkingu w okolicy, to wciąż ciekawa opcja na noc pod chmurką, np. w namiocie, pod płachtą biwakową czy na hamaku. Sprawdź również mapę na stronie Banku Danych o Lasach.

Wybrzeże kamperem na dziko (plaża, klify, wydmy)

Obecnie nad polskimi plażami czuwają dwa urzędy morskie: w Gdyni i Szczecinie. Oba zabraniają biwakowania kamperem na wybrzeżu (na plażach, klifach i wydmach) oraz wjeżdżania i parkowania tam samochodami.

Przykładowo w Zarządzeniu porządkowym nr 1 Dyrektora Urzędu Morskiego w Szczecinie z dnia 17 czerwca 2015 r. w sprawie ochrony terenów pasa technicznego przeczytasz:

„§ 3. 1. Zabrania się w pasie technicznym […] 2) niszczenia wydm i klifów, a w szczególności […] b) plażowania lub biwakowania na wydmach i klifach”

oraz

„2. Zabrania się w pasie technicznym bez uprzedniego zezwolenia Dyrektora Urzędu Morskiego w Szczecinie: 1) ustawiania namiotów i biwakowania z wyjątkiem nieruchomości stanowiących własność prywatną; 2) wjazdu i parkowania wszelkich pojazdów, z wyjątkiem rowerów, pojazdów służbowych i ratowniczych, jak również pojazdów dojeżdżających do nieruchomości stanowiących własność prywatną”.

Gdzie się zatrzymać kamperem nad Morzem Bałtyckim?

Skoro nad Bałtykiem nie można biwakować kamperem w najciekawszej lokalizacji – na samej plaży – to gdzie to robić legalnie? Postaw na:

 • wyznaczone miejsca postojowe i parkingi w miasteczku, lesie lub przy plaży;
 • miejsca dzikie, ale sprawdzone (za każdym razem upewnij się jednak, czy coś się nie zmieniło, np. czy teren nie został wykupiony);
 • tereny prywatne (po uprzednim ustaleniu z właścicielem – niektórzy zgadzają się na użyczenie skrawka przestrzeni np. za drobną opłatą);
 • płatne kempingi z infrastrukturą dla kamperów.

Wskazówka praktyczna: Ciekawe dzikie miejscówki, parkingi i kempingi do biwakowania kamperem znajdziesz przede wszystkim na trzech stronach: Czas w Las, Park4Night, Grupa Biwakowa 

W Polsce na wybrzeżu jest dostępnych także sporo punktów serwisowych oraz stacji benzynowych, w których można się zaopatrzyć w wodę, zrzucić nieczystości czy skorzystać z łazienki. Powstają też punkty serwisowe dla kamperów

Planujesz wakacje kamperem nad Morzem Bałtyckim? Masz już dość zatłoczonych kurortów i szukasz bardziej niekonwencjonalnego sposobu na spędzenie czasu? Wyjazd kamperem na dziko nad Morze Bałtyckie to wspaniała opcja dla osób, które cenią sobie swobodę i bliskość natury. Zanim jednak wyruszysz w taką podróż kamperem, warto dobrze się przygotować i zaznajomić się z przepisami oraz zasadami parkowania. Sporo rzeczy zmienia się co sezon. Wakacje 2023 nad polskim morzem dla kamperów mogą być pod tym względem zaskakujące i przybędzie jeszcze więcej zakazów. 

Parkingi i miejsca postojowe nad Bałtykiem

Niektóre znajdują się w lesie, inne tuż przy samej plaży – wyznaczone miejsca postojowe i parkingi to według mnie najlepszy wybór do spania na dziko kamperem lub półdziko. Jakie są wady i zalety tego rozwiązania?

Plusy:

 • poczucie wolności, spokój i kontakt z przyrodą;
 • dla wielu bliżej do #VANLIFE 😉
 • biwakowanie zgodnie z prawem – bez ryzyka mandatu;
 • wygodny dojazd – parkingi znajdziesz w Google Maps;
 • wiele miejsc jest dostępnych bezpłatnie (szczególnie poza sezonem);
 • dogodna lokalizacja – najczęściej kilkadziesiąt metrów do plaży.

Minusy:

 • w sezonie czasami spore natężenie ruchu;
 • sporo turystów i miłośników muzyki tanecznej ;-), 
 • słaba infrastruktura lub jej całkowity brak (często nie ma nawet toalet);
 • częste zmiany i nieprzewidywalność (konieczne śledzenie opinii i informacji na bieżąco).

Kamperem na dziko nad Morzem Bałtyckim 

Wybrałem kilka takich lokalizacji dla kamperów – najlepiej ocenianych, przeze mnie odwiedzonych lub najchętniej polecanych przez innych kamperowiczów. Aktualnie otwartych,to istotne – świetne miejscówki często są niestety zamykane. Pamiętaj jednak, że ceny są orientacyjne i kto wie czy za chwilę nie pojawi się tam znak “zakaz kamperów” lub “zakaz biwakowania kamperem”.

To miejsca dla kamperów w różnych lokalizacjach na polskim wybrzeżu, głównie w mniejszych miejscowościach – każdy znajdzie coś dla siebie, szczególnie miłośnik relaksu kamperem na łonie natury. 

Lubiatowo kamperem – parking blisko morza 

Przyjechaliśmy tu poza sezonem, w listopadzie. Cisza i spokój a widoki piękne. Plaża w Lubiatowie to piękne miejsce z leśnym parkingiem dla kamperów. Bardzo plisko plaży i punktów gastronomicznych. Na parking znajdują się również toalety i śmietniki.

Teren należy do Lasów Państwowych i parkowanie jest płatne w sezonie.  Bliskość morza oraz piękne krajobrazy sprawiają, że Lubiatowo to doskonałe miejsce na postój kamperem. 

 • Blisko do zejścia plaża 44 – Lubiatowo.
 • Drogo w sezonie.
 • Vis a vis Bar Leśny i Bar Nina, 
 • Bardzo dużo lasów w około i baz harcerskich,
 • Parking pomieści około 200 aut.
 • W sezonie toalety i kosze na śmieci.

Lokalizacja parkingu leśnego Lubiatowo: Google Maps

Regulamin parkingu Lubiatowo – Lasy Państwowe 

Opłata: bezpłatnie poza sezonem, w sezonie 100 zł doba, 5 zł godzina. 

Świnoujście kamperem – płatny parking przy plaży

Świnoujście to popularne miejsce wypoczynkowe nad morzem, które przyciąga turystów w kamperach z całej Polski i Niemiec. Piszę o tym nieprzypadkowo, bo trzeba to brać pod uwagę w sezonie wakacyjnym.

Jednym z najbardziej atrakcyjnych miejsc dla kamperów jest płatny parking przy plaży w Świnoujściu. Położony w pobliżu piaszczystej plaży. 

 • Rewelacyjna lokalizacja.
 • Blisko do morza ale w sezonie tłoczno. 
 • Spory utwardzony parking. 
 • Blisko do pięknej piaszczystej plaży, wygodne zejście.
 • Toalety, kosze na śmieci i ławeczki.
 • Płatność w parkometrze tylko bilonem w złotówkach lub w aplikacji moBILET.
 •  

Lokalizacja tego parkingu dla kamperów: Google Maps (parking przy plaży Świnoujście)

Opłata: poza sezonem bezpłatnie, w sezonie 3 zł / godzina /stan kwiecień 2023/

Świętouść kamperem – parking leśny w rezerwacie

Świętouść to malownicza miejscowość położona na skraju Puszczy Piskiej, która przyciąga miłośników kamperów. Doskonała opcja jest postój na parkingu leśnym w okolicach rezerwatu. Dzięki temu można w pełni cieszyć się naturą i spokojem, a jednocześnie mieć pewność, że nasz kamper jest bezpieczny. Teren nadleśnictwa Międzyzdroje. 

Bardzo fajny duży parking leśny dla kamperów i to “w rezerwacie”. Są śmietniki, kilka wiat aby usiąść i coś zjeść. Do plaży blisko. W sezonie trochę brudno i sporo turystów z lekkimi obyczajami 😉 Uwaga na gałęzie – można porysować lakier w kamperze. 

 • Piękne miejsce na odludzi,
 • świetne dla kamperów ale nie ma za dużo miejsc, 
 • Średniej wielkości utwardzony parking.
 • Ok. 5–10 minut do plaży, przepiękne widoki z klifu.
 • Wiaty, kosze na śmieci.

Lokalizacja parkingu leśnego Świętouść: Google Maps

Opłata: bezpłatnie

Niechorze kamperem– parking przy plaży Morza Bałtyckiego

Dla miłośników kamperowania, w Niechorzu znajduje się kilka miejsc do parkowania pojazdów tego typu, w tym na przykład parking wzdłuż nadmorskiej promenady. Opisywany parking dla kamperów znajduje się przy ulicy Leśnej 8 w Niechorzu. 

 • Średniej wielkości utwardzony parking.
 • Nie jest to profesjonalne miejsce dla kamperów. 
 • W sezonie sporo turystów przechodzi przez parking. 
 • Kilkadziesiąt metrów do pięknej plaży.
 • Płatny tylko w lipcu i sierpniu.

Lokalizacja parking ul. Leśna 8, Niechorze: Google Maps

Opłata: poza sezonem bezpłatnie, w sezonie płatnie

Podsumowując, Niechorze to ciekawe miejsce dla miłośników kamperowania, którzy szukają pięknej plaży i uroków nadmorskiego klimatu. Przede wszystkim poza sezonem.

Mrzeżyno kamperem– parking Zachód, z widokiem na morze

Parking ZACHÓD dla kamperów w Porcie Morskim Mrzeżyno to urządzone, płatne miejsce dla kamperów, którzy chcą wypocząć nad Bałtykiem. Niestety sporo betonu. Zgodnie z regulaminem parkingu, kampery mogą tu parkować przez okres maksymalnie 48 godzin, co zapewnia większą rotację kamperów i umożliwia korzystanie z parkingu przez większą liczbę turystów. Nie jest to miejsce dzikie ale nie jest to też kemping. 

Parking Zachód znajduje się w bliskiej odległości od plaży, co umożliwia łatwe dotarcie na plażę i korzystanie z licznych atrakcji turystycznych w okolicy. W pobliżu parkingu znajdują się również sklepy i restauracje.

Regulamin parkingu Zachód przewiduje również dostęp do podstawowych udogodnień, takich jak toalety i woda pitna. Dzięki temu można swobodnie korzystać z kampera i nie martwić się o brak podstawowych potrzeb.

Podsumowując, płatny parking dla kamperów w Mrzeżynie to cywilizowane miejsce dla kamperów. Największy plus to bliskość plaży. 

 • Niewielki utwardzony parking przy porcie.
 • Najlepiej na jedną dobę stanąć kamperem, uzupełnić zbiorniki. 
 • Sporo betonu i mocna patelnia w okresie wakacyjnym.
 • Bezpiecznie i oświetlone miejsce dla kamperów. 
 • Piękny widok na morze i port Mrzeżyno.

Lokalizacja: Google Maps, regulamin parkingu Zachód Mrzeżyno 

Opłata: 5 zł / godzina /stan kwiecień 2023/

Bagicz kamperem – parking przy lotnisku dla odważnych

Bagicz to miejsce, które przyciąga odważnych miłośników kamperowania, którzy szukają dzikiego i nieoczywistego miejsca do spędzenia czasu. Parking dla kamperów znajduje się przy lotnisku w Bagiczu. Miejsce znajduje się blisko terenu gdzie odbywa się Sunrife Festival.

Zdjęcie pochodzi z serwisu https://aeroprzystan.kolobrzeg.pl/
Zdjęcie z serwisu aeroprzystan.kolobrzeg.pl

Dla miłośników lotnictwa, w okolicy znajduje się lotnisko, które oferuje możliwość skorzystania z atrakcji takich jak loty widokowe czy spadochronowe skoki w sezonie. 

 • Widowiskowe loty samolotami startującymi z lotniska Bagicz,
 • Ciekawa miejscówka na dziko dla odważnych.
 • Ok. 2 km do plaży.

Lokalizacja Lotnisko Bagicz: Google Maps

Strona Aeroprzystań Kołobrzeg

Opłata: bezpłatnie, lotnisko parking pierwsza doba 100 zł

Pleśna kamperem – płatny parking nad czerwoną rzeczką

Pleśna to miejsce, które przyciąga miłośników kamperowania, którzy chcą wypocząć w spokojnej i malowniczej okolicy, bardzo blisko plaży i Morza Bałtyckiego. Niedaleko Ustronia Morskiego. Największą atrakcją tego miejsca jest jednak rzeka Pleśna, która przepływa tuż obok parkingu. To doskonałe miejsce dla miłośników wędkowania, kajakarstwa czy wypoczynku nad wodą. Parking dla kamperów w Pleśnie jest płatny i zarządzany. 

 • Bardzo tanio!
 • Połączenie parkingu i pola namiotowego.
 • Parking na ubitym piasku.
 • Kilkadziesiąt metrów do cichej plaży.
 • Toalety, dostęp do wody, ale bardzo surowy klimat.

Lokalizacja: Google Maps

Wizytówka, telefon i zasady parkingu w Pleśnie 

Opłata za parking w Pleśnie: 10–12 zł /dzień, poza sezonem może być bezpłatnie/

Darłówko kamperem – betonowy parking przy plaży zachodniej

Osobiście tego miejsca nie polecam bo dla mnie za dużo betonu ale wiem, że sporo osób sobie je chwali. Dlatego umieszczam tutaj bo o gustach się nie dyskutuje 😉 Jest to dobrze utrzymany parking znajduje się tuż przy porcie i wejściu na plażę. Drogi i miejsca parkingowe są oznakowane ale miejsca są nieco wąskie. Kamper jednak się tam mieści, chociaż może być mało miejsca obok drugiego kampera. W ładny dzień w sezonie parking jest bardzo popularny i zazwyczaj zajęty, ale w przypadku średniej pogody łatwo można znaleźć wolne miejsce. Parking przy plaży zachodniej w Darłówkowie jest objęty strefą płatnego parkowania. Płatność można dokonać w parkomacie lub moBiletem. 

 • Lokalizacja przy samej plaży z pięknymi widokami.
 • Duży betonowy, utwardzony parking.
 • Blisko centrum i sklepów. 
 • Toaleta płatna.

Opłata: poza sezonem bezpłatnie, w sezonie 4 zł / godzina, 25 zł / dzień

Lokalizacja parkingu w Darłówkowie: Google Maps

Postomino kamperem (k. Jarosławca) – parking leśny

Jeśli podróżujesz kamperem i szukasz spokojnego miejsca na postój, to parking leśny w Postominie koło Jarosławca może być idealnym miejscem dla Ciebie poza sezonem. To miejsce otoczone lasami, gdzie można wypocząć z dala od zgiełku miasta i tłumu turystów. Parking jest dobrze dostępny, a teren jest płaski i suchy, co ułatwia manewrowanie kamperem.

Parking leśny w Postominie jest szeroki i długi, jednak w szczycie sezonu cały zastawiony autami, kamperami i ciężko znaleźć wolne miejsce. To tylko potwierdza, że jak kamperem nad Bałtyk to poza sezonem! 

 • Parking otoczony lasami. 
 • Kilkaset metrów do plaży Rusinowo.
 • Średniej wielkości utwardzony parking.
 • Brak koszy na śmiecie. 
 • Wyznaczone miejsca dla niepełnosprawnych.
 • Dostępne toalety.
 • Blisko Jarosławca. 

Lokalizacja: Google Maps

Opłata: płatny w dni robocze w godzinach 9:00–21:00, 4 zł / godzina, 40 zł / dzień

Ulinia kamperem (k. Łeby) – parking leśny w dziczy

Mało znana miejscowość Ulinia i dzika plaża. Dla wielu nie odkryta. Z Morza Bałtyckiego wystaje maszt zatopionego statku, co dodaje temu miejscu lekkie grozy.  Parkingi dla kampera są dwa, z czego pierwszy jest darmowy, ale lepszy ten płatny. Na darmowym tylko kilka miejsc jest utwardzone, reszta jest gruntowa i po deszczu była częściowo zalana.

Ulinia dzika plaża
Ulinia dzika plaża

Dojazd bardzo wyboistą drogą. Parking otwarty w okresie letnim. Można zostawiać kampera na cały dzień za 10zł. Parking znajduje się na końcu drogi gruntowej, z asfaltu w Ulinii skręcamy przy znaku informującym o dzikiej plaży. Dalej do plaży idziemy przez Mierzeje Sarbską która jest rezerwatem. Ulinia ma swój urok i swoich zagorzałych zwolenników. Kto lubi kamperem na dziko to tutaj będzie zadowolony. 

 • Trudna droga dojazdowa
 • Piękna i czysta plaża Ulinia.
 • W sezonie FoodTruck na parkingu. 
 • Niewielki parking z dość trudną drogą dojazdową.
 • Ponad 1 km do plaży spacerem, ale jest ona uznawana za jedną z piękniejszych w Polsce.

Lokalizacja parkingu Ulinia: Google Maps

Opłata w sezonie: 10 zł / dzień

Ostrowo kamperem – parking leśny

Darmowy i usytuowany w bliskim sąsiedztwie morza. Otoczony lasem. Blisko przystani kajakowej Czarna Woda. Między Karwią a miejscowością Ostrowo. zejście na plażę 37 Ostrowo.

Ostrowo kamperem
Ostrowo kamperem w cieniu

Brak infrastruktury ale sporo kamperów i przyczep się na nim zatrzymuje w sezonie. Dla fanów urokliwych czy instagramowych zdjęć polecam miejsce “Fotograficzne drzewo” 

 • Średniej wielkości utwardzony parking.
 • Kilkaset metrów do ślicznej plaży.
 • Brak udogodnień, czasami jest toaleta.

Lokalizacja: Google Maps

Opłata: bezpłatnie

Mechelinki kamperem– parking przy samej plaży

Miejsce najbliżej plaży, parking na którym można tak zaparkować kamperem, że rano masz widok morza. Ma się po prostu wrażenie spania na plaży. Mechelniki to bardzo znane i upodobane miejsce dla kamperów.

Mechelniki kamperem
Mechelniki kamperem

Parking Mechelniki cieszy się dużym powodzeniam w sezonie i poza nim. Bardzo blisko Rewy i Trójmiasta. Przyjeżdżają na niego nie tylko kampery czy przyczepy ale i mieszkańcy i turyści.  

 • Tłoczno w sezonie i weekendy.
 • Tanie miejsce z super widokiem. 
 • niedaleko szkoła żeglarska i plac zabaw. 
 • Bardzo znane miejsce dla kamperów. 
 • Toalety i śmietniki. 
 • Zaraz przy plaży, z widokiem na morze.
 • Spory parking na piasku (są nierówności).
 • Rzut beretem od Gdyni. 

Lokalizacja: Google Maps

Opłata Mechelniki: 10 zł / dzień

Stegna kamperem– parking leśny blisko plaży

Park Leśny Lasów Państwowych w Stegnie to tłoczne miejsce dla kamperów i innych aut osobowych, którzy chcą spędzić czas wśród lasów i blisko plaży Stegna nr 65. Niestety w sezonie tłum turystów, sporo śmieci i głośnej muzyki z aut dyskotekowych.

Poza sezonem bezpłatnie, czasami w weekendy ktoś pobiera opłaty. Polecam to miejsce ze względu na bliskość do morza. Kilkaset metrów wcześniej znajduje się Camping 159 “Camp” – jak ktoś szuka udogodnień i infrastruktury. 

 • Dzikie tłumy w sezonie. 
 • Bardzo turystyczne miejsce i głośne w sezonie. 
 • Średniej wielkości utwardzony parking.
 • Jedynie kilkanaście metrów do plaży.
 • Blisko Campingu nr 180. 
 • Dostępne toalety.

Lokalizacja parking Stegna dla kamperów: Google Maps

Opłata: poza sezonem bezpłatnie, w sezonie 10 zł / godzina, 80 zł / doba

Krynica Morska kamperem – parking leśny przy plaży nr 6

Bezpłatny parking poza sezonem o dużej powierzchni jest dostępny w pobliżu plaży w Krynicy Morskiej. Wieś Nowa Karczma. Na parkingu znajdują się toalety oraz ławeczki, a od granicy z Rosją dzieli go jedynie 3 km. Warto jednak pamiętać o potencjalnych problemach z roamingiem.

Dojazd na parking dla kamperów odbywa się z Piasków, ulicą Bursztynową po betonowych płytach. Zarówno mniejsze kampery, jak i większe bez problemu mogą się tam zmieścić i mijają się na drodze. Warto jednak uważać na liczne piesze osoby poruszające się w okolicy podczas sezonu. 

 • Spory utwardzony parking.
 • Ciekawa lokalizacja – blisko granicy z Rosją.
 • Z jednej strony zatoka, z drugiej Zalew Wiślany.
 • Kilkadziesiąt metrów do plaży.
 • Toalety, ławeczki, śmietniki.

Lokalizacja parkingu: Google Maps

Opłata: poza sezonem bezpłatnie, w sezonie 35 zł / doba

Kamperem na dziko nad Morze Bałtyckie – podsumowanie 

Jeśli zależy Ci na tym, by odpoczywać na dziko i poczuć prawdziwą wolność, polskie wybrzeże to świetny pomysł, szczególnie poza sezonem. Polska jest dość przyjazna do podróżowania kamperem na dziko (w porównaniu z wieloma innymi krajami w Europie), dlatego warto z tego po prostu korzystać. Póki nie zmienią się przepisy. Prawdą jednak jest, że lawinowo przybywa znaków zakazujących postoju kamperów. Wynika to wg mnie z tego, że parkowanie kamperem a biwakowanie to dwie różne rzeczy. Rozkładanie całego majdanu, krzesełek, markizy i grilla w wielu miejscach zaczyna być dla innych turystów uciążliwe. Pozostają śmiecie, tłuszcze i jak takich kamperów staje w jednym miejscu 5 czy 10 w sezonie to gotowe argumenty na zakaz. 

Nad Bałtykiem znajdziesz setki różnych pięknych miejscówek do legalnego biwakowania i zatrzymania się kamperem na dziko – część z nich to lokalizacje bezpłatne. Sporo z nich znajdziesz w aplikacji kamperowej Park4Night. Jednocześnie na wybrzeżu jest dostępnych sporo punktów serwisowych dla kamperów. 

Daj znać w komentarzu, czy masz swoje ulubione miejscówki, w których się zatrzymujesz kamperem na dziko nad Morzem Bałtyckim!

Udostępnij na:
Facebook
LinkedIn
Picture of Maciej Straus
Maciej Straus
Przedsiębiorca z branży turystycznej, analityk hotelowy, inwestor skupiony na mobilności, wykładowca akademicki. Skupia się na rozwijaniu efektywności sprzedaży i analizie wskaźników rentowności biznesu. Swoją działalnością edukacyjną pomaga innym podejmować szybciej właściwe decyzje.

Jedna odpowiedź

 1. Świętouść – niestety Lasy Państwowe wydzierżawiły parking jakiemuś “przedsiębiorcy” i od 1.07.2023 jest płatny – 40 zł/dzień!!!! Pewnie tylko na sezon wakacyjny, ale w grudniu to raczej nikt tu nie przyjeżdża.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *